Reklama

Letnie inwestycje, czyli jak zrobić basen krok po kroku

Gdy za oknem jest tak gorąco, że właściwie można rozważyć smażenie jajek na chodniku, szukamy sposobów na skuteczną ochłodę. Jeśli masz ogródek – nawet niewielki – to z pewnością niejeden raz zastanawiałeś się nad tym, by wybudować w nim basen. Przerażają Cię jednak koszty związane z jego budową, a także utrzymaniem go (w tym z podgrzewaniem wody)? Jeśli do tematu podejdziesz rozważnie, to możesz je znacznie zredukować. Jak podejść do kwestii basenu w ogrodzie?


 

Dopasuj projekt do realnych potrzeb i wymagań 


 

Może wydawać się, że wszystko to, za co zabierzemy się osobiście, będzie tańsze. Jest to jednak dość ryzykowne założenie, zwłaszcza przy realizacji projektów, które są skomplikowane pod względem technicznym. Może bowiem okazać się, że kwota, jaką zaoszczędziło się na specjalistycznej ekipie, będzie niczym w porównaniu z dodatkowymi kosztami, które pojawią się wskutek popełniania błędów i tym samym konieczności ich naprawiania.  


 

Zanim więc zdecydujesz się na wykonanie basenu, dobrze przemyśl tę kwestię. Angażując specjalistów, zapłacisz co prawda za robociznę, jednak masz gwarancję tego, że prace zostaną wykonane rzetelnie i nie pojawią się niespodziewane (i niemałe!) koszty.  


 

Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac trzeba również przygotować projekt inwestycji. Pozwoli nie tylko ocenić ją pod kątem technicznym, ale dzięki niemu oszacujesz również, czy założenia są dobre.


 

W przypadku basenu może bowiem okazać się, że planowaną wielkość czy kształty trzeba zmodyfikować.



 

Przeanalizuj koszty utrzymania basenu


 

Druga bardzo istotna kwestia, z której nie zawsze zdajemy sobie sprawę, to koszty utrzymania basenu. W to wchodzi przede wszystkim oczyszczanie i podgrzewanie wody. Lepiej omówić te kwestie ze specjalistami niż wybrać niekoniecznie trafnie we własnym zakresie i żałować decyzji.  


 

Im większy basen, tym naturalnie te koszty będą większe. Nie oznacza to jednak, że musisz nastawiać się na ogromne wydatki. Dobierz pompę filtrującą, a także pompę ciepła do podgrzewania wody o odpowiedniej wydajności, by minimalizować koszty, a przy tym maksymalizować korzyści. Sprawdź, ile korzyści przyniesie dobrze dobrana basenowa pompa ciepła od Hewalex! Zapewni on kilka razy niższe koszty podgrzewania wody w basenie w porównaniu do tradycyjnych urządzeń grzewczych. Niezależnie


 

od nasłonecznienia pozwoli utrzymać stałą komfortową temperaturę wody w basenie. W efekcie wykorzystanie przydomowego basenu może się wydłużyć z 1-2 miesięcy do nawet 5 miesięcy w roku.


 

*Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń