Wrześnianie protestowali przed sądem (galeria, video)

8

Trochę ponad 60 osób protestowało dziś o 21:00 pod budynkiem Sądu Rejonowego we Wrześni w obronie niezawisłości sądów.

To już drugi dzień demonstracji – względem pierwszego frekwencja wzrosła o 100%.

Elżbieta Marszałek odczytała Preambułę Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Wrześnianie skandowali „demokracja”, „wolne sądy” i „chcemy weta” oraz odśpiewali hymn narodowy, który zainaugurował Maciej Tomczak.

Demonstracja we Wrześni to część ogólnonarodowych protestów przeciwko proponowanym przez partię rządzącą zmianach w ustawie o Sądzie Najwyższym i mających zmobilizować Prezydenta Andrzeja Dudę do weta.

Organizatorzy zapraszają na kolejny dzień demonstracji w sobotę o 21:00: „Dziękujemy za dziś, zapraszamy na jutro! Niech z dnia na dzień będzie nas coraz więcej pod wrzesińskim sądem”.

Mieszkańcy opowiadają, dlaczego protestują:

 

8 KOMENTARZE

  1. Stare dziady i tyle.. Nawet nie wiedzą który pod punkt im się nie podoba. Załodze się że żaden nie przestudiował Nowej ustawy tylko siedzą dziady po 24h przed telewizją TVN czy inne JUDE.TV naoglądali się mózg zmieniło i wylecieli pod sąd znicze kłaść. W tej Polsce nic się nie zmieni dopóki pokolenie wychowanych w komunizmie żyje..

  2. Projekt Września pokazał jacy z nich wielcy „buntownicy” i „antysystemowcy”. Ramię w ramię z wrzesińskim establishmentem w obronie skorumpowanych sędziów – z Waldkiem Grześkowiakiem i prokuratorem Markiem Staszakiem.Patrząc na to zbiera się po prostu na wymioty.

  3. Prokurator Marek Staszak obecny przed sądem we Wrześni pracował w prokuraturze w Międzyrzeczu w stanie wojennym!Wspaniały obrońca demokracji i praworządności.

  4. Żyjemy w wolnym kraju.kto chce nich protestuje kto nie chce niech nie protestuje. Każdy ma swój rozum i nie ma co namawiać Kto nie myśli naśladuje innych..

  5. Trzeba zrozumieć jedną rzecz – o co biega w protestach. Moim zdaniem to nie o konkretny Sąd i jego ludzi chodzi – są ułomne, nie zawsze sprawiedliwe, skorumpowane. Problemem jest sposób zmiany przepisów – szybki, nocą, budzący wątpliwości, uwzględniający rację jednej opcji politycznej. To wszystko już było i znamy rezultaty. Jestem za reformą Sądu, ale nie w taki sposób. Przy okazji refleksja – zastanów się kogo wybierasz !

  6. Manifa 1 klasa. Byla dobrze zorganizowana, przyszli prawie wszyscy. Nawet sprzátaczki z rodzinami. Elita sádowo zalezna. Pan Waldek ogarnál swieczki (wszystkie jednakowe, zaden spontan). Pan Marek capnál flagé z sádu i manifa gotowa. Pani z naszytym na piersi identyfikatorem „dzia-dos-two” nie powinna poddawac sié az tak miazdzácej somokrytyce. Nie potrzeba az tak ostentacyjnej deklaracji przynaleznosci. Ludzie i tak was rozpoznawajá. Po zapachu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię