Wielka weterynaryjna wiktoria (galeria)

0

Aż pięcioro uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących zakwalifikowało się do centralnego finału Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

OWiUR rozgrywana jest w dziewięciu kategoriach. Uczniowie ZSTiO wystartowali w sześciu z nich i aż w trzech zaprezentują się na etapie ogólnopolskim. Najbardziej imponująco wypadł blok „weterynaria” – na cztery osoby, które przeszły do finału, aż trzy uczą się w ZSTiO. Pierwsze miejsce z wynikiem aż 115 punktów na 120 możliwych zajęła Magdalena Grabowska.

 

 

Tuż za nią uplasował się Kamil Wrotecki, a czwarte miejsce zajął Norbert Śliwa. Adam Krajewski również zajął pierwsze miejsce – tym razem w bloku „technologia żywności”. Ostatnim blokiem, w którym wrzesińska szkoła odniosła sukces, była „produkcja zwierzęca”. Na trzecim stopniu podium stanął tam Dorian Książyk.

Eliminacje centralne odbyły się 20-21 kwietnia w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. gen. D. Chłapowskiego w Trzciance. Wzięło w nich udział łącznie jedenastu uczniów ZSTiO. Do finału centralnego nie zakwalifikowali się: Mariusz Sroka (produkcja roślinna), Mateusz Muszyński (produkcja zwierzęca), Kacper Ziembikiewicz (technologia żywności), Emilia Rolewicz (gastronomia), Michał Staniszewski (gastronomia) i Kamil Wojciechowski (mechanizacja rolnictwa), a także Agata Sawa z Zespołu Szkół Politechnicznych we Wrześni (architektura krajobrazu).

Etap centralny XLII OWiUR odbędzie się w terminie 7-8 czerwca na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Laureaci olimpiady zostaną zwolnieni z egzaminu zawodowego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię