Więcej książek w Zespole Szkół Specjalnych

0
Tak wygląda skrzyneczka do której uczniowie wrzucają tutuły wymarzonych książek.
Tak wygląda skrzyneczka do której uczniowie wrzucają tutuły wymarzonych książek.

W październiku ubiegłego roku Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka we Wrześni zgłosił wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na zakup książek do biblioteki szkolnej. W marcu wniosek zstał rozpatrzony pozytywnie. W efekcie szkoła otrzymała na ten cel 5 tysięcy złotych.

Wszystko odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W złożeniu wniosku pomogło szkole starostwo. Na otrzymaną sumę 5 tysięcy złotych składają się 4 tysiące kwoty dotacji oraz tysiąc złotych wkładu własnego organu prowadzącego – właśnie starostwa. Dla uczniów i nauczycieli to duża radość. – Bardzo się cieszymy, że dostaliśmy to dofinansowanie. Będziemy mogli kupić sporo nowych książek. Program dedykowany jest właśnie dla nowości wydawniczych – mówi Ewa Górczyńska, nauczyciel bibliotekarz.
Teraz w szkole trwa głosowanie. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele do specjalnie przygotowanej skrzyneczki mogą wrzucać tytuły książek jakie chcieliby mieć w swojej bibliotece.

– Razem z uczniami na lekcjach języka polskiego przeglądamy katalogi wydawnicze, opowiadamy o książkach. Część uczniów już oddała swoje głosy. Mamy klasyki takie jak „Harry Potter” i „Mikołajek”, ale także kilka nowości, na przykład „Asiunia” autorstwa Joanny Papuzińskiej, czy niedawno zekranizowana książka „Był sobie pies” – dodaje Górczyńska.

Po zakończeniu głosowania nauczyciele i rodzice podejmą decyzję, jakie tytuły wzbogacą szkolną bibliotekę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w czerwcu uczniowie będą mogli wypożyczać nowe książki. Jednym z założeń Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa było także wprowadzenie możliwości wypożyczania książek także w okresie wakacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię