Przedszkolaki dla hospicjum (galeria)

0

Dwa tygodnie temu na ulicach Wrześni wolontariusze kwestowali na rzecz Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wielkopolskiej (zebrali wtedy 9 tys. zł). W sobotę w ramach akcji Pola Nadziei odbył się koncert charytatywny zorganizowany przez Przedszkole „Miś Uszatek”.

Wsparcia udzieliły Wrzesiński Ośrodek Kultury i Zespół Szkół Politechnicznych. Wystąpił także kwintet wokalny z Przemysławem Piechockim (dyrygentem chóru „Lutnia”) na czele. Cegiełka będąca jednocześnie biletem wstępu opiewała na 10 zł.

Absolutnym hitem okazał się spektakl „Sen dziewczynki z zapałkami”. Dzieci tańczyły, śpiewały i wykazały się prawdziwym kunsztem aktorskim. Nauczycielki wychowania przedszkolnego także zatańczyły, a następnie oficjalnie wręczyły Barbarze Król, prezesce Stowarzyszenia Hospicjum im. Piotra Króla, puszki z owocami zbiórki. Odwdzięczyła im się koszem lizaków, była wdzięczna i poruszona.

Do budowy hospicjum w Środzie Wielkopolskiej zainspirowały Barbarę Król własne przeżycia – pięć lat temu zmarł na raka jej mąż. Chory i jego żona otrzymali w hospicjum odległym od miejsca zamieszkania niezwykłe wsparcie i właśnie tę atmosferę pani Barbara postanowiła przenieść na lokalny grunt. Koszt całej inwestycji to 4,8 mln zł, z czego do tej pory zebrano ok. 1,8 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię