Piknik z mundurowymi (galeria, wideo)

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Piknik służb mundurowych organizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni to okazja, by poznać lepiej przedstawicieli straży pożarnej, policji, wojska polskiego i amerykańskiego oraz ratowników medycznych. To też okazja, by po prostu dobrze bawić się na świeżym powietrzu.

W sobotę atmosfera była naprawdę jak na pikniku – sprzyjała temu bez wątpienia fantastyczna, słoneczna pogoda. Żołnierze Wojska Polskiego i U.S. Army żartowali i prezentowali sobie wzajemnie swoje metody ćwiczeń, np. pompki na jednej ręce. Strażacy zaprezentowali, czym grozi gaszenie płonącego oleju wodą (pożarem!), a policjanci – działko wodne służące do pacyfikowania awanturujących się kibiców w czasie imprez sportowych. Przez cały piknik trwał też konkurs wiedzy o polskich siłach zbrojnych – za poprawną odpowiedź np. na pytanie, w którym roku Polska wstąpiła do NATO, można było wygrać atrakcyjne nagrody. Można było też wziąć do ręki (nienabitą) broń, nauczyć się wytrącać pistolet z ręki uzbrojonemu przeciwnikowi, postrzelać do tarczy czy wziąć udział w grze terenowej. Uczniowie klas policyjnych i wojskowych dali pokaz musztry, a klas ratownictwa medycznego – pierwszej pomocy dorosłemu, dziecku i niemowlęciu. Wspólnie ze strażą pożarną wzięli też udział w pozoracji wypadku drogowego.

O piknikową atmosferę zadbali uczniowie technikum gastronomicznego – serwowali wojskową grochówkę, chłodnik litewski, naleśniki z serem i koktajle owocowe, a pracownicy jednej z wrzesińskich restauracji – chłodzące bezalkoholowe drinki.

Nie zabrakło ciężkiego sprzętu – pojazdów obu wojsk, traktorów czy motocykla policyjnego. Oczywiście przez cały czas można było porozmawiać z uczniami i kadrą ZSTiO oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię