Nekielscy nauczyciele będą strajkować

0

Będą walczyć o utrzymanie miejsc pracy, zachowanie warunków pracy i płacy oraz podwyższenie statusu zawodowego. Nauczyciele z Zespołu Szkół w Nekli wezmą udział w ogólnopolskim strajku szkolnym, który odbędzie się w najbliższy piątek, 31 marca.

Rodzice o strajku zostali poinformowani przez dyrektora Roberta Andrzejczaka. W tym dniu kilkunastu nauczycieli nie będzie wykonywać swoich obowiązków. Rodzice zostali poproszeni o określenie, czy dzieci tego dnia przyjdą do szkoły. W zależności od ilości uczniów zostanie im zapewniona odpowiednia opieka.

Ogólnopolski strajk szkolny jest działaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego w związku z wprowadzoną reformą oświaty, która zakłada m.in. likwidację gimnazjów i utworzenie 8-klasowych szkół podstawowych.

Nauczyciele w całej Polsce będą walczyć o obronę miejsc pracy. Związek obawia się znaczących zwolnień w oświacie w ciągu najbliższych pięciu lat, dlatego żąda braku wypowiedzeń dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych do 31 sierpnia 2022 roku. Ponadto nauczyciele będą walczyć o utrzymanie warunków pracy i o podwyżki w wysokości 10 % dotychczasowych wynagrodzeń, wskazując na brak wzrostu płac od 2012 roku.

Warto wspomnieć, że w gminie Nekla znajdują się obecnie trzy zespoły szkół: w Nekli, w Targowej Górce oraz w Zasutowie. Po planowej reformie pozostaną jedynie podstawówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię