Mieczysław Pietrzak – Zasłużony dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (galeria)

1
Mieczysław Pietrzak i Krzysztof Kubiak

Lek. wet. Mieczysław Pietrzak, emerytowany nauczyciel i dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni, został podwójnie odznaczony przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.

Znalazł się w gronie trzech osób, które otrzymały Medal „Zasłużony dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu” w czasie absolutorium Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w tę sobotę. Jako jedna z 13 osób otrzymał także „Diamentowy dyplom”, a następnie w imieniu tego grona wygłosił uroczyste przemówienie.

To nie jedyna osoba związana z ZSTiO, która została odznaczona tego dnia – Sylwia Bilska, która ukończyła technikum weterynaryjne w 2010 roku (wychowawczyni klasy: Małgorzata Gołębiowska) otrzymała od Wielkopolskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej nagrodę dla najlepszej absolwentki. W czasie absolutorium biret w górę rzuciła także kolejna absolwentka technikum weterynaryjnego, Klaudia Kubiak, która maturę zdawała w 2011 roku (wychowawca klasy: Damian Hoffmann).

Dziekanem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu jest prof. dr hab. Krzysztof Kubiak – także absolwent technikum weterynaryjnego. Od 16 lat odwiedza on wrzesińską placówkę z gościnnymi wykładami dla uczniów. Cykl tych spotkań zapoczątkował właśnie z Mieczysławem Pietrzakiem.

Krzysztof Kubiak o wyróżnieniu dla Mieczysława Pietrzaka:

 

 

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię