Legenda polskiego metalu zespół Turbo we Wrześni (galeria)

0
Turbo jubileuszowo koncertuje we Wrzesińskim Ośrodku Kultury

Turbo świętuje w tym roku swoje 40-lecie(dokładnie 42-lecie).  Na urodzinowej trasie zagrali w sobotę, 15 października we Wrzesińskim Ośrodku Kultury.

Z tym materiałem odwiedzą ponad 20 miast na przestrzeni od października 2022 do kwietnia 2023. Zdecydowana większość występów odbędzie się w tradycyjnej formule elektrycznej, ale pojawi się też parę koncertów akustycznych w tym właśnie we Wrześni. Grupa powstała w styczniu 1980 roku w Poznaniu, a jej liderem jest wybitny polski gitarzysta Wojciech Hoffmann. Formacja ma na swoim koncie 12 albumów studyjnych takich jak: „Dorosłe dzieci”, „Kawaleria szatana”, „Ostatni wojownik”, „Strażnik światła” czy „Piąty żywioł”. Sala WOK – u wypełniła się zwolennikami ostrego grania, którzy nie mogli doczekać się już pierwszych dźwięków. Po godz. 20-tej przy dźwiękach piosenki „Czterdzieści lat minęło” z repertuaru Andrzeja Rosiewicza na scenie pojawiła się grupa, która dała znakomity dwugodzinny, przekrojowy, akustyczny koncert. Mogliśmy usłyszeć te najbardziej znane i te mniej znane kompozycje. Widownia żywo reagowała na poszczególne piosenki legendy naszego krajowego metalu, która wystąpiła w następującym składzie: Tomasz Struszczyk – wokal, Wojciech Hoffmann – gitara prowadząca, Przemysław Niezgódzki – gitara rytmiczna, Bogusz Rutkiewicz – gitara basowa i Mariusz Bobkowski –  perkusja.

Moja rozmowa z Wojciechem Hoffmannem pochodzącym z Brzegu Dolnego gitarzystą rockowym, kompozytorem,  producentem, grającym w takich zespołach jak: Heam, Turbo, Non Iron czy Czerwone Gitary.

 

Fotogaleria poniżej.
M.J.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię