Kontrowersje wokół budżetu gminy Miłosław

0
SONY DSC

Nie milkną echa sesji budżetowej z 11 stycznia, kiedy to radni klubu Razem dla Gminy Miłosław odrzucili projekt budżetu burmistrza Zbigniewa Skikiewicza i uchwalili budżet swojego pomysłu.

Oba projekty różniły się od siebie przede wszystkim planowanymi  inwestycjami. Burmistrz Zbigniew Skikiewicz chciał remontować przedszkole przy ul Łąkowej za 650 tys. Rada postanowiła budować nowe przedszkole na Bugaju za ok. 3 mln. Burmistrz na zabezpieczenie środków w budżecie planował zaciągnięcie kredytu, rada zdecydowała o emisji obligacji. Burmistrz zaplanował w budżecie zakup sitopiaskownika do oczyszczalni ścieków, bez którego oczyszczalnia nie może działać, radni ten zakup skreślili. Burmistrz uwzględnił też w swoim projekcie remont parkingu przy urzędzie, ale radni nie zgodzili się z tym pomysłem.

Sesja wzbudziła kontrowersje z jeszcze jednego powodu. Sesję prowadził wiceprzewodniczący Romuald Barszcz, mimo że w sesji brał udział przewodniczący rady, Hubert Gruszczyński, co jest niezgodne ze Statutem Gminy. O tym, czy sesja była ważna zadecydują pewnie prawnicy, jednak gdyby okazało się, że sesja musi być powtórzona radni Klubu Razem dla Gminy Miłosław nie będą mieli kłopotów z ponownym przegłosowaniem swoich poprawek. Mają w radzie zdecydowaną większość.

AG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię