Gra, która zabija! „Niebieski wieloryb”

0

Na czym polega Blue Whale Challenge, czyli wyzwanie „Niebieski wieloryb”? To przerażająca i niebezpieczna gra, która do Polski dotarła prawdopodobnie z Rosji. Jej uczestnicy od swoich „opiekunów” dostają zadania związane z samookaleczaniem a nawet samobójstwem.

Niebieski wieloryb” to śmiertelna zabawa, której wyzwania są modne zwłaszcza wśród uczniów podstawówek i gimnazjów. Gra powstała prawdopodobnie w Rosji. Po zalogowaniu się użytkownikowi zostaje przydzielony opiekun. Ten zleca mu zadania związane z samookaleczaniem. Zadań jest około 50, a ostatnim z nich jest samobójstwo.

Najbardziej narażone są dzieci, które nie mają wsparcia u swoich bliskich, czują się osamotnione. W efekcie  zaczynają szukać zrozumienia w Internecie. Bardzo łatwo wpłynąć na psychikę dziecka, które jest odrzucone. Większość rodziców nie przywiązuje uwagi, co robi ich dziecko w internecie.

– Uczulamy rodziców, że nie może być takiej sytuacji, kiedy dzieci narażają same siebie na daleko idące niebezpieczeństwo. Dorośli muszą mieć świadomość i czas dla swoich pociech. Młodzi ludzie nie ze wszystkim chcą się dzielić z rodzicami, więc trzeba mieć wychowawcze podejście w tej sprawie – apeluje Wielkopolski Wicekurator Oświaty Zbigniew Talaga.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię