Drzwi otwarte u zawodowców (galeria, wideo)

0

Indyjskie pierożki, kruche ciasteczka i nowa fryzura – to część atrakcji, które czekały na gimnazjalistów odwiedzających dziś  Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich we Wrześni.

Drzwi otwarte w ZSZ nr 2 odbyły się 11 kwietnia. Gimnazjaliści mogli spróbować swoich sił w zawodzie cukiernika, kucharza, fryzjera i sprzedawcy czy wysłuchać lekcji otwartej o zawodzie technika logistyka. Odbyły się również prezentacje zawodów technicznych: mechanika i elektromechanika pojazdów samochodowych, blacharza, stolarza i pokrewnych, a przedstawiciele firmy Rolmus objaśniali, na czym polega zawód operatora obrabiarek skrawających. Nie zabrakło też informacji praktycznych – kadra ZSZ nr 2 służyła pomocą prawną w zakresie zawierania umów o praktyczną naukę zawodu.

W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 można kształcić się w każdym dostępnym zawodzie, warunkiem jest znalezienie miejsca odbycia praktyk zawodowych. Można więc kształcić się w jednym z popularniejszych zawodów, jak cukiernik, kucharz, sprzedawca, blacharz, stolarz, ale można zostać np. krawcem czy złotnikiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię