Delegaci na sejmik młodzieży

0
Karol Torzewski i Krzysztof Brzeziński z Zespołu Szkół Politechnicznych wezmą udział w obradach Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego.
Według komisji rekrutacyjnej przygotowali najciekawszą prezentację związaną z tematem tegorocznego sejmiku, czyli „Młodzi Wielkopolanie o patriotyzmie w XXI wieku”. Rozmawialiśmy z młodymi delegatami o ich pomysłach.
Tegoroczne posiedzenie Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego będzie drugim w historii – i po raz drugi pojawią się na nim ci sami delegaci z ZSP. Opowiedzieli nam o wrażeniach z zeszłego roku.
Karol Torzewski i Krzysztof Brzeziński są uczniami II klasy technikum informatycznego. Aby zostać delegatami powiatu wrzesińskiego, musieli złożyć projekt na temat „Marzenia Wielkopolan o wolnej Polsce”, a później przekonać do siebie komisję rekrutacyjną. Pokonali siedem innych zespołów z  Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Politechnicznych. W komisji zasiadali radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i sekretarz powiatu wrzesińskiego w jednej osobie Bożena Nowacka, przewodniczący Rady Powiatu Wrzesińskiego Grzegorz Kaźmierczak, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Stefan Tomczak, Violetta Król także z tego wydziału oraz nauczycielka historii z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza Teresa Jabłońska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię