Reklama

Profesjonalny stół spawalniczy do firmy. Czym kierować się przy wyborze?

Odpowiednio przygotowane stanowisko pracy to klucz do prawidłowego jej wykonania. Dlatego tak ważne są stoły spawalnicze i ich właściwy wybór. W poniższym artykule zajmujemy się kwestią budowy stołu spawalniczego oraz najważniejszymi jego cechami. Podpowiadamy również, jak dobrać profesjonalny stół spawalniczy do danego przeznaczenia.
 

Profesjonalne stoły spawalnicze, czyli funkcjonalne stanowiska pracy


Jak każdy stół, również ten spawalniczy posiada blat i podpory. Najczęściej są one cztery, ale może też być ich więcej lub mniej. Tym samym, budowa stołu spawalniczego wydaje się dosyć prosta i nie odbiega znacząco od konstrukcji innych stołów. 

Dotyczy to tylko ogólnej budowy, a nie szczegółów, które są w tym przypadku bardzo istotne. Profesjonalny stół spawalniczy, oferowany na przykład przez Cloos, posiada również liczne otwory montażowe. Są one absolutnie niezbędne, aby w czasie pracy można bez trudu korzystać z wszystkich potrzebnych narzędzi i urządzeń. 

Stoły znajdujące się w asortymencie wspomnianej firmy posiadają funkcję łączenia ich ze sobą na różne sposoby. Daje to możliwość stworzenia stanowiska pracy idealnie dostosowanego do potrzeb. Warto również wspomnieć, że różnorodność wśród stołów spawalniczych, również tych z oferty CLOOS, jest bardzo duża. Wśród nich znaleźć można stół spawalniczy z odciągiem dolnym i bez niego, stół obrotowy, czy też stół spawalniczy regulowany. Oczywiście to tylko niektóre z bardzo wielu opcji.
 

Dobre stoły spawalnicze, czyli jakie


Wszystkie wysokiej jakości stoły spawalnicze posiadają pewne cechy wspólne. Przede wszystkim są to konstrukcje stabilne i wytrzymałe. Stal, z której wykonuje się stół, powinna być stopem wysokiej klasy. Dzięki temu cechuje ją wysoka odporność na ścieranie oraz duże obciążenia. Co więcej, istotne jest również zabezpieczenie stali przed rdzewieniem. Warto także wspomnieć o wytrzymałości cieplnej, która w przypadku każdego typu stołu spawalniczego jest szczególnie ważna. W końcu spawanie wymaga wytworzenia bardzo wysokiej temperatury.

Bardzo istotne są również funkcje dodatkowe stołów spawalniczych. Przykładowo, przydatną funkcją jest możliwość regulacji wysokości. Regulowany stół warsztatowy to ułatwienie pracy w każdym zakładzie. Dzięki niemu można dostosować stanowisko do danego pracownika, a także do spawanych aktualnie elementów. Dużą popularnością cieszą się także stoły spawalnicze obrotowe. Tego typu funkcje sprawiają, że praca jest nie tylko wygodniejsza, ale też efektywniejsza.
 

Stół warsztatowy spawalniczy i wiele więcej


Warto podkreślić, że stoły spawalnicze znacząco się między sobą różnią. To konieczne, aby dostosować stanowisko pracy do danej branży oraz specyfiki firmy. Rzecz w tym, że w toku pracy w branży meblarskiej powstaje wiele resztek. Dlatego też niezbędny okazuje się stół spawalniczy z odciągiem dolnym. Odpowiedni stół warsztatowy spawalniczy może wymagać wykonania dodatkowych otworów montażowych. Widać więc dość wyraźnie, że decyzja o zakupie odpowiedniego stołu powinna być poprzedzona dokładną analizą wewnątrz firmy.

Wybór najlepszego stołu spawalniczego nie jest zadaniem prostym. Pod uwagę należy wziąć wiele czynników. Dlatego też najlepiej zwrócić się o pomoc do specjalistów, zajmujących się produkcją lub dystrybucją tego typu konstrukcji. Doradzą oni, czy w danej sytuacji najlepszy będzie stół spawalniczy regulowany, czy wystarczy prostsza konstrukcja. Określą również wymagania względem wyposażenia dodatkowego.

*Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń