Reklama

Urządzenie pokoju dziecięcego - ile to kosztuje?

Urządzenie pokoju dziecięcego - ile to kosztuje?

Dorastające dziecko ma coraz większe potrzeby. Jedną z nich jest własny pokój, który należy urządzić z myślą o jego najważniejszych potrzebach. Ile kosztuje taki remont? To zależy, ale spróbujmy ustalić listę kluczowych wydatków i zastanowić się, skąd wziąć pieniądze na inwestycję.



 

Czynniki wpływające na koszty remontu


 

W artykule dostępnym pod adresem https://dzidziusiowo.pl/dziecko/wychowanie-i-rozwoj/3034-ile-kosztuje-urzadzenie-dzieciecego-pokoju możesz przeczytać, że koszt wyposażenia komfortowego pokoju dziecięcego wynosi co najmniej 3200 złotych. Wiesz jednak, że każdy remont generuje nieco inne koszty. W takim razie jakie czynniki będą miały znaczenie w tym przypadku?



 

Jakość mebli i elementów wyposażenia


 

Różnice w cenach mebli dziecięcych, elementów oświetleniowych czy paneli podłogowych wynikają nie tylko z renomy ich producentów i marż sprzedawców, ale przede wszystkim jakości. Z jednej strony dziecko nie ma wygórowanych oczekiwań designerskich, a pokój jest tak naprawdę tymczasowy i niedługo będzie wymagał kolejnej metamorfozy. Z drugiej wiadomo jednak, że dziecko potrzebuje solidnego wyposażenia, które zapewni mu bezpieczeństwo i wygodę.



 

Wiek


 

Inaczej prezentuje się pokój przedszkolaka niż ucznia szkoły podstawowej. Im bliżej nastoletniego wieku, tym mniejszą rolę odgrywają zabawki i dziecięce elementy. Dużo ważniejsza staje się użyteczność związana z nauką czy zapraszaniem znajomych.



 

Metraż i układ pokoju


 

To, jak duże jest i jaki układ ma mieszkanie, w pewnym stopniu decyduje o koszcie jego adaptacji na potrzeby dziecka. Im większe pomieszczenie, tym bardziej wzrastają wydatki związane z malowaniem ścian, wielkością i ilością mebli czy powierzchnią wykładziny.



 

Czego potrzebuje każde dziecko


 

  • Biurko – dostosowane zarówno do nauki, jak i obsługi komputera.
  • Łóżko – odpowiedniej długości i szerokości, bezpieczne, z wygodnym materacem.
  • Oświetlenie – lampy sufitowa, nad łóżkiem, na biurku, dostatecznie jasne i energooszczędne, żeby od najmłodszych lat wspierać prawidłowe nawyki związane z dbaniem o wzrok.
  • Szafy i komody na ubrania – z uwzględnieniem półek czy szuflad np. na sprzęt sportowy.
  • Pojemniki na zabawki.
  • Półki na książki.
  • Podstawowe elementy wyposażenia – np. praktyczne panele podłogowe, rolety okienne.
  • Estetyczne, zadbane ściany w przyjaznej kolorystyce – z użyciem farb lub tapet.


 

  1.  


 

Jak sfinansować urządzenie pokoju dziecięcego


 

Jak widać na powyższych przykładach, koszty urządzania pokoju dziecięcego zamykają się co najmniej w przedziale kilku tysięcy złotych. Prace należy zacząć od zasadniczego remontu posadzki czy ścian, później przechodząc do zakupu mebli. Koncepcje dorosłych warto konsultować z dziećmi, aby spełniać ich rzeczywiste potrzeby oraz marzenia.


 

Dla wielu Polaków wydatek rzędu 2000, 3000 czy 4000 złotych nie jest możliwy z dnia na dzień. Mając świadomość, jak szybko rosną dzieci i kiedy zaczną się zmieniać ich potrzeby, warto oszczędzać na ten cel miesiąc po miesiącu.


 

Jeżeli potrzeba jest pilna, można rozważyć wzięcie chwilówki, korzystając z rankingu dostępnego na https://sowafinansowa.pl/. Poszczególne oferty pożyczkowe różnią się wysokością dostępnych kwot, terminem spłaty i przede wszystkim kosztem wyrażanym jako RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Procedury są ograniczone do minimum, więc wystarczy skupić się na samych poszukiwaniach najlepszego wyposażenia do pokoju dziecięcego.


 

*Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Reklama