Brąz dla olimpijek

Karina Szymaniak i Michalina Rakowska, uczennice klasy sportowej Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 6 o profilu piłki siatkowej, reprezentantki Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimp Września zajęły 3. miejsce w turnieju finałowym mistrzostw Polski młodziczek w siatkówce plażowej.

Zmagania odbyły się 28 i 29 lipca w Bielawie (woj. mazowieckie). Wzięło w nich udział 16 najlepszych par z całego kraju, które wywalczyły awans w czterech turniejach półfinałowych. Wrześnianki pokonały reprezentantki MKS Avii Świdnik, MKS MOS Wieliczka II i SPS Zbąszynek. W meczu półfinałowym podopieczne Przemysława Motyla musiały uznać wyższość pary z MKS MOS Wieliczka I, by w meczu o 3. miejsce po raz kolejny ograć parę z SPS Zbąszynek. Stając na najniższym stopniu podium wrześnianki osiągnęły największy sukces w karierze. Dodatkowo Michalina otrzymała nagrodę dla najlepiej broniącej mistrzostw.