Złoto dla Michaliny i Kariny!

Przez 2 dni na boiskach do siatkówki plażowej rywalizowali siatkarze i siatkarki w ramach finałowych turniejów Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady. Kolejne sukcesy odnieśli uczniowie wrzesińskich szkół.

Jeżeli chodzi o Licealiadę, to wśród chłopców zwyciężył ZSTiH Konin, który w finale pokonał 2:1 ZSG Poznań. Brązowy medal wywalczyła para Fryderyk Żak i Patryk Ligocki z LO Września, która 2:0 pokonała drużynę ZSE Poznań. Wśród dziewcząt złoty medal wywalczyły dziewczęta z LO w Środzie Wlkp., srebro dziewczętom z LO Mistrzostwa Sportowego Poznań, a brąz parze ZSP z Wrześni: Natalia Kaniewska i Wiktoria Jagodzińska.

W finale Gimnazjady dziewcząt złoty medal przypadł wrześniankom, uczennicom SSP6, Michalinie Rakowskiej i Karinie Szymaniak. Drugie miejsce zajęły dziewczyny z ZS Nr 5 Jarocin, a trzecie z ZS Nr 1 Poznań. Wśród chłopców złoty medal dla SP Nr 3 Nowy Tomyśl, srebro dla SP Chrzypsko Wielkie, a brąz dla chłopców z ZS w Zbąszyniu, którzy pokonali parę z Wrześni Jakub Kubczak i Filip Fibich.