Płomień Nekla ratuje Spartę

Płomień Nekla zagrał dla Sparty Sklejki Orzechowo i wygrał w Golinie z Polonią 4:0. Dzięki temu zwycięstwu Sparta utrzymała się na przedostatnim, bezpiecznym miejscu w tabeli.

Płomień Nekla po ubiegłotygodniowym blamażu na własnym boisku zrehabilitował się i na wyjeździe pokonał ostatnią w tabeli Polonię Golina 4:0. Bramki dla neklan zdobyli: Kazimierz Konieczka 2, Igor Dworniczak 1 i Marcin Depczyński. Zwycięstwo to było ważne nie tylko dla Płomienia, ale przede wszystkim dla Sparty Orzechowo, bo zatrzymało Golinę na 16., ostatnim miejscu w tabeli i Sparta ma cały czas szansę na uniknięcie degradacji. Niestety, Sparta nadal notuje wysokie porażki. Po głębokim zatopieniu z Wilkami Wilczyn do worka Sparty wpadło kolejnych 6 goli. Warta poległa w Dobrowie 2:6. Nie ma co ukrywać, Sparta gra hokejowy futbol, traci bramki w sposób natchniony, nieosiągalny dla innych zespołów - w Dobrowie 5 w ostatnich 20 minutach (w 70. minucie Sparta prowadziła 2:1).