Polonia Środa w finale wojewódzkim PP (fot./video)

Polonia Środa Wielkopolska zagra w finale PP wielkopolskiego związku piłki nożnej. W półfinale pokonała na własnym boisku innego trzecioligowca, Sokoła Kleczew 2:1.
Lepiej ten mecz zaczęli goście, groźnie zaatakowali bramkę Polonii. Jednak to gospodarze już w 4. minucie mogli objąć prowadzenie. Świetnej okazji nie wykorzystał Mateusz Molewski. Potem gra się uspokoiła i do końca pierwszej połowy żadnemu z zespołów nie udało się zdobyć gola. W 68. minucie meczu lewą stroną boiska przedarł się gracz gości, Arkadiusz Bajerski. Wycofał piłkę na 10. metr, a stojący tam Michał Wolinowski ładnym strzałem pokonał Karola Szymańskiego. Polonia ruszyła do odrabiania strat. W 84 minucie. było 1:1. Krzysztof Bartoszak klatką piersiową zgrał piłkę w polu karnym do Krystiana Pawlaka, a ten posłał piłkę tuż przy słupku i zdobył bramkę dla Polonii. W doliczonym czasie gry oba zespoły miały szanse na wygranie meczu. Najpierw Jakub Dębowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam, a  potem bramkarz Sokoła staranował Krzysztofa Bartoszaka i sędzia podyktował rzut karny dla Polonii. Łukasz Białożyt pokonał Huberta Świtalskiego. Sędzia nie wznawiał już gry, zakończył mecz, po którym piłkarze Polonii świętowali drugi z rzędu awans do finału wielkopolskiego rozgrywek Pucharu Polski.
Mecz podsumowuje prezes Polonii Środa, Rafał Ratajczak.