Gra terenowa wielką atrakcją majówki na grzybowskim grodzisku. Dorośli i dzieci znakomicie bawili się, szukając skarbów ukrytych na terenie grodu i rozwiązując zadania.
Pomocny w ukończeniu gry był spacer ścieżką edukacyjną, po której oprowadzała zainteresowanych Dagmara Frydrychowicz z Rezerwatu Archeologicznego Gród w Grzybowie. Poszczególne stanowiska na ścieżce poświęcone były grzybowskiej przyrodzie, zarówno współczesnej, jak i tej sprzed tysiąca lat, ale oczywiście nawiązywały też do historii samego grodu. Jednocześnie można było obserwować życie ludzi w grodzie - kierownik rezerwatu Jacek Wrzesiński pracował w kuźni, członkowie Stowarzyszenia
Edukacji i Odtwórstwa Historycznego "Aurea Tempora" odtwarzali życie w zagrodzie oraz prezentowali pojedynki wojów, a Wikingowie z Wronek, czyli Kram Lisa przedstawiali, czym zajmował się garbarz, co można było wytworzyć ze skóry lub futra oraz zapraszali do strzelania z łuku.
Najmłodszym najbardziej przypadło do gustu wcielenie się w pracę archeologa - odkrywali i oczyszczali z piasku fragmenty naczyń oraz kości, oraz oczywiście poszukiwanie skarbów i wskazówek ukrytych na terenie całego grodu.
Główną atrakcją drugiego dnia majówki było poszukiwanie ukrytych białych i czerwonych fragmentów, by następnie ułożyć z nich wielką flagę Polski. 3 maja koncentrował się wokół godła. (ATG)
https://www.youtube.com/watch?v=xsC1ckEv0eA
Majówka z wojami (galeria/wideo)
- 05.05.2018 15:17