O krok od podium w Pile

Młode siatkarki UKS Olimp Września w finałowym turnieju o mistrzostwo Wielkopolski zajęły 4. miejsce. Do brązowego medalu zabrakło naprawdę niewiele.

W turnieju wzięło udział 6 najlepszych zespołów z Wielkopolski. Nasz zespół w pierwszym meczu pewnie pokonał UKS Szamotulanina Szamotuły 2:0, a w drugim meczu zmierzył się z siatkarki KS Energetyk Poznań, które były jednym z faworytów całego turnieju. Pierwszy set nasze siatkarki zagrały bardzo skutecznie w ataku i na zagrywce, wygrywając 25:19. W drugim secie od początku dominowały poznanianki i wygrały 25:17. Trzeci set też padł ich łupem 15:11 i cały mecz 2:1. Nasze siatkarki wychodząc z drugiego miejsca trafiły w półfinale na UKS Piątkę Turek. Początek meczu był bardzo dobry w wykonaniu naszych dziewcząt, które wygrały pierwszego seta 25:18. Niestety, druga partia i trzecia padły łupem dziewcząt z Turka (25:23 I 15:11) , a to oznaczało, że wrześnianki będą grały o 3. miejsce w mistrzostwach. Mecz o brązowy medal nasze młode siatkarki przegrały z ZSMS UKS Poznań I ostatecznie zajęły 4. miejsce w finale. Nagrody indywidualne otrzymały: Olga Reszelewska – najlepsza zawodniczka zespołu i Marcelina Izydorek – najlepsza libero turnieju.