Reklama

Podpisali pakt w szczytnym celu

Szpital powiatowy w Śremie, który znajduje się w czołówce placówek medycznych jeśli chodzi o pobrania i przeszczepy narządów oraz tkanek, teraz jest także sygnatariuszem Wielkopolskiego Paktu dla Transplantologi.
blok operacyjny śremskiego szpitala
Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego w Śremie procedurę pobierania organów oraz tkanek rozpoczął już w 2016 roku i jest to proces nieprzerwalny.

Autor: Szpital w Śremie

Podpisana deklaracja o współpracy ma na celu zintensyfikowanie działań związanych z transplantacją narządów i tkanek, ze szczególnym naciskiem na promowanie świadomości na temat dawstwa organów. Głównym celem tej inicjatywy jest podejmowanie skutecznych działań mających na celu zwiększenie liczby udanych transplantacji oraz poprawę dostępności do narządów dla pacjentów potrzebujących przeszczepu.

Przeszczepianie narządów jest rozpowszechnioną praktyką na całym świecie. Narządy pobierane od dawców zarówno żywych jak i zmarłych odgrywają znaczącą rolę w ratowaniu ludzkiego zdrowia. Procedury dotyczące poboru narządów od zmarłych dawców we wszystkich szpitalach są takie same.

Pakt zawiera się w trzech podstawowych filarach. Jakich? O tym mówi Michał Sobolewski, prezes Szpitala im. Tadeusza Malińskiego w Śremie.

Oprócz szpitali, taki pakt sygnowały również instytucje państwowe, samorządowe oraz organizacje i podmioty społeczne.

Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego w Śremie procedurę pobierania organów oraz tkanek rozpoczął już w 2016 roku i jest to proces nieprzerwalny. W 2024 roku także odbyły się pobrania i były to donacje wielonarządowe. Obecnie szpital znajduje się w czołówce podmiotów biorących czynny udział w ratowaniu życia poprzez przekazywanie narządów do przeszczepu.
 


Podziel się
Oceń

Reklama