3:1 oznacza 3:1 dla APP Krispol i walkę o medale!

AZS Stal Nysa nie wykorzystała atutu własnej hali i w czwartym meczu fazy play-off uległa APP Krispolowi Września 1:3. Wrześnianie zagrają o medale!
Zwycięstwo wrześnian oznacza, że awansowali do pierwszej czwórki i zagrają o medale. APP Krispol jechał do Nysy po jednej wygranej i jednej porażce u siebie. Awans do walki o medale dawały im tylko dwa zwycięstwa w Nysie. I tak się stało. W sobotę pokonali nysan bez straty seta. A dzisiaj wygrali 3:1.
To był bardzo wyrównany mecz. Szczególnie w trzech pierwszych setach. W pierwszym APP Krispol wygrał na przewagi 27:25, a w drugim uległ 35:37 (!). W trzecim powtórzył się wynik z pierwszego seta. O ostatnim wrześnianie przypieczętowali zwycięs0two wynikiem 25:22.
W walce o medale spotkają się faworytem I ligi, spadkowiczem z Plus Ligi wielokrotnym mistrzem Polski AZS Częstochowa. (tom)