poniedziałek, 16 września 2024 22:40

Gabrysia Górecka wicemistrzynią świata!

W dniach 2-5 listopada w Cluj – Napoka, w Rumuni, rozegrane zostały XXXIII Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym i VII Mistrzostwa Świata w Karate Fudokan. W zawodach tych wystartowali wychowankowie UKS KT Orzeł Września: Gabriela Górecka, która walczyła w reprezentacji Polski i Jakub Parchanowicz, który bronił barw Wielkiej Brytanii.

W Mistrzostwach Świata wystartowało ponad 1000 zawodników z 56. państw. Zawodniczka z Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate Tradycyjnego „Orzeł” Września, Gabriela Górecka, wychowanka trenera Mariusza Węglewskiego, na mistrzostwach świata w Cluj była jedną z kilku Polek, które walczyły o medale. W kumite indywidualnym Gabrysia zajęła V miejsce. Do tego, by walczyć o podium zabrakło naprawdę niewiele. Tę stratę nasza zawodniczka zrekompensowała sobie w kumite drużynowym. Wespół z koleżankami wywalczyła wicemistrzostwo świata.

Jakub Parchanowicz, wrześnianin, także wychowanek Mariusza Węglewskiego, reprezentował barwy Wielkiej Brytanii. Jakub zaczynał trenować karate prawie 18 lat temu. Od 4 lat mieszka na wyspach, od ponad roku jest członkiem brytyjskiej kadry, z którą wywalczył brąz w kumite drużynowym w ramach Mistrzostw Europy. W tej samej konkurencji Polska zdobyła medal złoty! Wojownikom z Wrześni Zarówno Gabrysi jak i Jakubowi serdecznie gratulujemy medali i życzymy kolejnych sukcesów.