12 lat za zabicie człowieka. To dużo?

9

Przed prokuratorem się nie przyznał. Dopiero sąd przywrócił mu pamięć. Michałowi J. grozi 12 lat więzienia za zabicie człowieka w wypadku .

W nocy z 19 na 20 stycznia J. prowadząc samochód po pijanemu potrącił, idącego chodnikiem przy ul. Szosa Witkowska, 26-latka. Pieszy zginął na miejscu. Oskarżony w trakcie przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej we Wrześni początkowo nie przyznawał się do winy.

Prokurator Rejonowy Krzysztof Helik:

Mężczyzna jest oskarżony o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym oraz znieważenia policjanta za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Czy waszym zdaniem 12 lat więzienia to surowa kara? Czy może nie? Na jaka karę zasługuje pijany kierowca, który zabija drugiego człowieka?  Zapraszamy do dyskusji

 

9 KOMENTARZE

  1. Zależy co będzie robił w tym więzieniu. Jak będzie obijał się na pryczy to mało. Jak będzie pracował ciężko po 12h na dobę to starczy 12 lat.

  2. Jeżeli byłby to nieumyślny wypadek to 12 lat jest nawet zbyt dużym wyrokiem. Ale w tym przypadku było to świadome zabójstwo (pił i jechał), więc kara powinna być taka sama, czyli dożywocie.

  3. Pił jechał jeszcze próbował uciec i zabił niewinnego młodego chłopaka wracającego chodnikiem do domu , to moglbyc każdy z nas czy to nasz rodzic czy nasze dziecko.
    25 lat dla tego małoletniego zabójcy bezwzglednego więzienia bez możliwości zwolnienia przed odbyciem całej kary .
    12 lat to śmiech na sali tak mało warte jest życie ludzkie dla sadu ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj swoje imię